Horsham sport fixtures: The week ahead
Football
Ryman League Division 1 South
Saturday March 16
Chipstead v Maidstone Utd
Corinthian-Casuals v Folkestone Invicta
Crawley Down Gatwick v Faversham Town
Eastbourne Town v Leatherhead
Hythe Town v Dulwich Hamlet
Ramsgate v Horsham
Sittingbourne v Burgess Hill Town
Tooting & Mitcham v Three Bridges
Walton & Hersham v Herne Bay
Whitstable Town v Walton Casuals
Worthing v Merstham
Tuesday March 19
Horsham v Dulwich Hamlet
Whitstable Town v Merstham
Wednesday March 20
Burgess Hill Town v Walton Casuals
Eastbourne Town v Tooting & Mitcham
Herne Bay v Ramsgate
SUSSEX COUNTY LEAGUE
Division 1
Saturday March 16
AFC Uckfield v Chichester City
Arundel v Peacehaven & Telscombe
Crowborough Athletic v Pagham
East Grinstead Town v Worthing Utd
Hailsham Town v Shoreham
Horsham YMCA v East Preston
Lingfiled v Hassocks
Ringmer v Redhill
Rye Utd v Dorking Wanderers
Selsey v St Francis Rangers
Sidley Utd v Lancing
Tuesday March 19
AFC Uckfield v Crowborough Athletic
Arundel v Selsey
Dorking Wanderers v Lingfield
East Grinstead Town v Peacehaven & Telscombe
Hailsham Town v Redhill
Ringmer v Horsham YMCA
Rye Utd v Shoreham
Sidley Utd v East Preston
St Francis Rangers v Lancing
Worthing Utd v Chichester City
Division 2
Saturday March 16
Bexhill Utd v Newhaven
Eastbourne Utd AFC v Rustington
Little Common v Wick
Midhurst & Easebourne v Loxwood
Mile Oak v Littlehampton
Saltdean Utd v Oakwood
Southwick v Storrington
Steyning Town v Broadbridge Heath
Westfield v Seaford Town
Tuesday March 19
Southwick v Midhurst & Easebourne
Division 3
Saturday March 16
Ferring v TD Shipley
Haywards Heath Town v Sidlesham
Roffey v Billingshurst
Rottingdean Village v Barnham
Uckfield Town v Hurstpierpoint
Reserve Section
West Division
Saturday March 16
Hurstpierpoint v Broadbridge Heath
Selsey v Storrington
CUP FIXTURES
Division 2 Challenge Cup
Saturday March 16
Steyning Town v Seaford Town
Wednesday March 20
Littlehampton Town v Loxwood
Division 1 Cup (Semi Final)
Sunday March 17
BC Rovers v Marquis Rangers
Hillbarn Athletic v Battle FC
Mid Sussex Senior Charity Cup (Round 3)
Saturday March 16
Hassocks Res v Cowfold
Vernon Wentworth Cup (Round 4)
Wednesday March 20
Southwick Res v Worthing BCOB
WEST SUSSEX FOOTBALL LEAGUE
Saturday March 16
Premier Division
Cowfold v West Chiltington
Hunston CC v Upper Beeding
Lancing Utd v Bosham
Lavant v Barnham
Newtown Villa v Holbrook
Watersfield v Faygate Utd
Division 1
Clymping Reserves v Cowfold Reserves
East Dean v Petworth
Henfield v Barns Green
Wittering Utd v Southwater
Division 2 North
Alfold v Capel
Billingshurst Reserves v Holbrook Reserves
Ockley v Horsham Trinity
Division 2 South
Fernhurst Sports v Newtown Villa Reserves
Fittleworth v Boxgrove
Graffham v Lodsworth
Rogate 08 v Predators
Division 3 North
Cowfold III v Wisborough Green
Forest v Ashington Rovers
Slinfold v Henfield Reserves
TD Shipley Reserves v Southwater Reserves
Division 3 South
Bosham Reserves v Wittering Utd Reserves
Nyetimber Pirates v Stedham Utd
The Vardar Vip v Lavant Reserves
Division 4 North
Capel Reserves v Horsham Trinity Reserves
Henfield III v Horsham Bap & Am
Horsham Olympic v Border Wanderers
Pulborough Reserves v Billingshurst III
Rudgwick Reserves v Rowfant Village
Division 4 South
Bracklesham v The Sportsman
Coal Exchange v Lancing Utd Reserves
Felpham Colts v Hammer Utd
Regis Veterans v Predators Reserves
Whyke Utd Reserves v Ambassadors
Division 5 North
Barns Green Reserves v Horsham Olympic Res
Holbrook IV v Newdigate Reserves
Horsham Bap & Am Reserves v Faygate Utd III
Horsham Crusaders Reserves v Ockley Reserves
Horsham Trinity III v Horsham Sparrows Mens FC
Division 5 Central
Billingshurst Athletic v Slinfold Reserves
Petworth Reserves v Amberley
Plaistow v Southwater III
West Chiltington Reserves v Partridge Green Res
Wisborough Green Reserves v Fittleworth Res
Division 5 South
Hammer Utd Reserves v Stedham Utd Reserves
Harting Reserves v Wheatsheaf Bognor Regis
Lodsworth Reserves v Chapel
Tangmere Reserves v Milland
The Crown FC v Felpham Colts Reserves
Worthing and Horsham district sunday football league
Sunday March 17
Division 1
Ajax LA v Fresh FC
Goring Rangers v Angmering Sunday
Henfield v Ajax Kings Arms
Division 2
Hillbarn Athletic Res v Angmering Sunday Res
Worthing Minors v Broadwater Celtic
Division 3
Arun View v Grattons
FC Gyro v CHS United
Goring FC v PHS United
Marquis Rangers Reserves v Southwater
Norfolk Utd v The Vine
Division 4
Forest Recommissoin v Worthing Park Vale Res
Horsham 1881 v The Sabbath
Kaiser Jugs v Tarring Wanderers
The Sabbath v Horsham 1881
Upper Beeding v Worthing Rebels
Division 5
BC Rovers Reserves v Worthing Minors Reserves
Durrington FC v PSV Elgin
Goring FC Reserves v Dolphin
Rudgwick v AFC Warwick
Smugglers v Worthing Rebels Reserves
The Village v Southwater Reserves
Rugby
London 3 South East
Saturday March 16
Sheppey v Pulborough
Sussex 1
Saturday March 16
Haywards Heath II v Burgess Hill
Seaford v Lewes II
Hockey
England Hockey League
Women’s Conference East
Sunday March 17
Horsham v Harleston Magpies
Sevenoaks v Chelmsford
Wimbledon v Bromley & Beckenham
St Albans v Ipswich
Old Loughtonians v Oxford Hawks
South League
Kent Sussex Regional 1
Saturday March 16
BBHC v Horsham
Brighton & Hove II v Kings & Alleyns
Folkestone v Old Williamsonians
Herne Bay v Holcombe II
Marden Russets v Tunbridge Wells
Old Bordenians v Worthing